Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Motto: "Pomáháme lidem tak daleko, jak chtějí jít,
a o kousek dál..."

Výzva k podání nabídky a zadávací podmínky

Výzva k podání nabídky a zadávací podmínky „Přístavba bezbariérové rampy DSS Návojná, parc. Č. 160/39, 160/40, 168/2“

Datum zveřejnění 12.11.2018

Výlet do Květné zahrady

Cílem každoročního autobusového výletu klientů byla letos v září Květná zahrada v Kroměříži. Na cestu jsme se vydali po snídani a z okna autobusu sledovali zvolna se měnící podzimní přírodu.

V Květné zahradě nás již čekali dvě milé paní průvodkyně, se kterými jsme si po skupinách prošli různé části zahrady. Výklad nás obohatil nejen o nové informace, ale byl zaměřen také prakticky a to když jsme měli možnost ochutnat některé bylinky a jedlé rostliny. Zahrada i v září nabízela k vidění velké množství bylin, květin a okrasných zákonů.

Po exkurzi jsme se autobusem přemístili do restaurace Stará masna v Kroměříži, kde byl pro nás připravený chutný oběd. Zážitky z výletu umocnilo krásné počasí a dobrá nálada, se kterou jsme se vrátili zpět do domova.

Další fotografie z výletu jsou k vidění v galerii

vylet kvetnazahrada

Legiovlak

Legiovlak, pojízdné muzeum na kolejích Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Ve Valašských Kloboukách měl zastávku od 4. – 9. září 2018.

Možnost navštívit Legiovlak využili 3 uživatelé domova. Společně s doprovodem si prohlédli 13 zrekonstruovaných vagonů, kterými se českoslovenští legionáři přepravovali napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918-1920. Historické vagony přiblížily život legionářů. Sloužily jako tzv. kasárna na kolejích, protože se legionáři museli sami o vše postarat. K vidění byl například vůz polní pošty, sanitní vagon, vozy s kovářskými nebo krejčovskými dílnami nebo také obrněný vůz vybavený zbraněmi.

Foto z Legiovlaku je k vidění zde.

legiovlak

Srpnová noc 2018

Závěr měsíce srpna patřil akci, která tradičně uzavírá tematicky zaměřené prázdninové měsíce. Letošním tématem byly květiny, bylinky, rostliny venkovní i pokojové a luční kvítí. Současně s tématem probíhala soutěž s názvem „Aktivní léto“, která u klientů sklidila velký úspěch.

Akce začala již dopoledne a to soutěžemi v pétanque, kuželkách a lukostřelbě. Po obědě čekalo na uživatele hledání pokladu, ke kterému se mohli dostat po splnění úkolů v jednotlivých stanovištích.

Následovalo vyhodnocení dopoledních her a ocenění klientů, kteří se aktivně zapojili do letní soutěže. Zpestřením odpoledne pak bylo vystoupení uživatelů z kroužku dramaterapie a ukázka vazby květin, kterou klientům předvedla velmi šikovná paní květinářka.

Den byl zakončen večerním promítáním zvoleného filmu. Z nabízených možností nakonec u klientů zvítězil film s příznačným názvem Léto s kovbojem.

Fotografie ze srpnové noci naleznete v galerii.

srpnova noc2018


Westernové odpoledne v Pržně

Ve čtvrtek 16. srpna jsme se s klienty vydali do Pržna, kde nás v domově se zvláštním režimem čekalo westernové odpoledne plné country hudby, soutěží, dobrého občerstvení, zábavy a setkání s milými lidmi.

V soutěžních disciplínách (hod lasem, hod na plechovky, dostihy a střelba ze vzduchovky) si uživatelé našeho domova vedli velmi dobře a hned několik se jich ocitlo na stupních vítězů. Celkem jsme si z Pržna odváželi 8 medailí, z toho 3 zlaté. 

Děkujeme všem v DZR Pržno za příjemně strávené odpoledne.

Klikněte na galerii pro zobrazení dalších fotografií. 

przno western

Setkání šermířů

21. července se v areálu skanzenu Jižní Valašsko ve Valašských Kloboukách setkali příznivci středověké historie. K vidění byli šermíři, zbraně i oděvy z různých období. Součástí byl také dobový jarmark a ochutnávka středověké kuchyně.

Pro zobrazení dalších fotografií klikněte zde.

setkani sermiru

Zahradní slavnost 2018

Poslední červnový týden se v areálu domova konala akce s názvem Zahradní slavnost, která byla určena zejména pro rodinné příslušníky a opatrovníky našich klientů. Setkání s blízkými umocnilo také počasí, které nám přálo a všichni si tak mohli vychutnat krásu lidových písniček v podání dětí z národopisného souboru Klobučánek z Valašských Klobouk. Součástí akce bylo předávání ocenění klientům, kteří v domově pravidelně vykonávají užitečnou činnost.

Uživatelé také obdrželi slíbený dárek, kterým byla uzená kýta, a náležitě si ji vychutnali. Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření příjemné atmosféry a těšíme se opět na viděnou.

Další foto z akce naleznete v galerii.

zahradni slavnost2018

Rekreace v Lázních Kostelec

Pravidelná rekreace klientů letos proběhla v Hotelu Lázně Kostelec u Zlína od 28. - 30. 5. 2018. V pondělí 28. května po snídani se 6 klientů vydalo vstříc relaxaci a odpočinku. Kromě ubytování čekala na klienty v hotelu plná penze, bazény, vířivá vana, procedury i výlety. 

Hned první den po obědě se uživatelé jeli podívat do jedné z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. ZOO Lešná se stále rozrůstá a patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům na Moravě. Po návratu využili klienti bazény, které lázně nabízejí a také skvělou vířivou vanu na terase hotelu. Druhý den dopoledne se klienti střídali v naplánované proceduře, kterou byla koupel z Mrtvého moře. Protože počasí bylo v těchto dnech opravdu horké, výlet do centra města Zlína nahradilo koupání v bazénech a relaxace. Poslední den proběhly ještě procedury ve formě zábalu z Mrtvého moře a poté již následovalo balení zavazadel a návrat zpět do DSS. 

Klienti se vrátili odpočatí, spokojenost byla znát a někteří se hned dotazovali, kam se pojede na rekreaci příští rok. 

A jak se rekreace líbila? Podívejte se do galerie. 

rekreace kostelec

Selský den na farmě ve Vrběticích

Selský den pořádaný Farmou Vrbětice se letos konal zkraje měsíce června. Nabitý program nabízel mimo jiné ukázky lidových řemesel a starých zemědělských strojů, regionální speciality i cimbálovou muziku. Diváci mohli také shlédnout soutěž ve stříhání ovcí a v sečení kosou.

Další fotografie naleznete zde.

selsky den2018

Jízda králů 2018

Tradiční návštěva obce Vlčnov, ve které probíhala Jízda králů, letos proběhla poslední květnovou neděli. Pestrobarevné kroje, krásné ozdoby na koních, hudba, zpěv i dobré jídlo to vše bylo ve Vlčnově k vidění. Jedna z klientek z obce pochází, navštívila proto také místní hřbitov a známá místa. Krásné počasí přispělo k pohodovému prožití dne a klienti se spokojení vrátili zpět do domova.

Více fotek z akce je k dispozici ve fotogalerii.

jizda kralu2018


Podkategorie