Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Motto: "Pomáháme lidem tak daleko, jak chtějí jít,
a o kousek dál..."

Výlet do Kopřivnice a Štramberku

Ve čtvrtek 21. září se část klientů domova vypravila autobusem a osobními auty na dlouho očekávaný výlet do Kopřivnice a Štramberku. Vyjeli jsme společně s klienty a pracovníky DZR Loučka a i když nám počasí příliš nepřálo, všichni jsme se na výlet velmi těšili.  

Jako první jsme navštívili Technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Jako bychom se přenesli v čase. Pan průvodce nás provedl velkými prostory muzea, prohlédli jsme si „vozový park“ automobilky Tatra – nejen osobní i nákladní automobily, ale také letecké motory a zajímavé dobové fotografie. Z muzea jsme si odnášeli nevšední zážitek.

Další zastávkou v našem cestování byla restaurace Kaťák v Kopřivnici, kde nás čekal výborný oběd. Na chvilku jsme si odpočinuli u kávy, nealkoholického piva nebo sladkého poháru. Poté jsme se přesunuli do Štramberku. Na náměstí v muzeu Zdeňka Buriana jsme si prohlédli díla tohoto malíře a ilustrátora. V muzeu současně probíhala výstava k 110. narození Jaroslava Foglara. Někteří uživatelé si na památku zakoupili pohledy nebo plakáty a nevynechali jsme také nákup „štramberských uší“.

Plánovaný výstup na Štramberskou Trúbu jsme kvůli nepříznivému počasí museli zrušit. O tento zážitek jsme však nechtěli přijít. Po návratu z výletu jsme se alespoň virtuálně přenesli zpět do Štramberku a Trúbu a její okolí jsme si prohlédli prostřednictvím fotografií a videoukázek. U dobrého zákusku a kávy jsme si zavzpomínali na pěkný výlet.  

DSS Návojná touto cestou velmi děkuje paní Aleně Bielanové za sponzorský dar, díky kterému byla pro klienty zajištěna doprava na výlet a oběd v restauraci.

Pokud si chcete prohlédnout další fotografie z výletu, klikněte na galerii

vylet koprivnice