Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Motto: "Pomáháme lidem tak daleko, jak chtějí jít,
a o kousek dál..."

Velehrad

Dne 20. 9. 2016 se 26 klientů našeho domova zúčastnilo výletu na poutní místo Velehrad. Tato pouť byla doplněna návštěvou Archeoskanzenu Modrá a botanické a sladkovodní expozice Živá voda Modrá. Výlet uskutečnilo také 6 částečně imobilních klientů. Spolu s uživateli DSS Návojná se výletu zúčastnili i klienti z Domu pokojného stáří Naděje Nedašov.

V ranních hodinách autobus zamířil směr Uherské Hradiště, cesta autobusem probíhala v pohodové atmosféře. Mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje sloužil P. Edward Tomczyk z farnosti Brumov, který klienty na výletě doprovázel. Po mši svaté byla možnost projít Bránou milosrdenství. 

Jako správní cestovatelé poobědvali klienti řízek a po dobrém obědě si mohli zakoupit v místní cukrárně kávu, zákusek nebo zmrzlinu.

V druhé části výletu klienti navštívili Archeoskanzen Modrá, který znázorňuje jednu z významných etap našich dějin. Velmi zajímavé povídání si připravil průvodce v podobě mnicha a seznámil účastníky s historií Velké Moravy.

Završením výletu byla prohlídka areálu Živá voda, která je v těsné blízkosti Archeoskanzenu. Největší zajímavostí expozice byl podvodní tunel, který je vybudován 3,5 metru pod vodní hladinou. Klienti tak měli možnost vidět v těsné blízkosti kapry, jesetery, štiky nebo také téměř dvoumetrovou vyzu velkou. Tato expozice byla opravdovým zážitkem.

Z výletu se klienti vrátili v odpoledních hodinách znavení, ale velmi spokojení. 

Pokud se chcete podívat jak se nám výlet vydařil, klikněte na fotogalerii.

velehrad