Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Motto: "Pomáháme lidem tak daleko, jak chtějí jít,
a o kousek dál..."

SRPNOVÁ NOC

Jednou z nejvíce očekávaných akcí letošního léta byla bezesporu akce s názvem Srpnová noc, kterou jsme zakončili dvouměsíční povídání o hradech, zámcích, historické módě a hudbě, pokrmech i sportech. V duchu historie také probíhal celý den 23. 8. 2016. Dopolední program byl zahájen divadelním představením klientů domova, kteří nacvičili pohádku o Zlatovlásce. Následovaly historické hry – lukostřelba, házení kroužků, lasování, stavba hradu z kostek. Příjemným překvapením pro klienty bylo oblečení pracovníků, které dokreslovalo historickou atmosféru.

Po obědě následoval odpočinek, kdy klienti načerpali sílu na hledání pokladu. Po úspěšném splnění úkolů se nejrychlejší klientka mohla radovat z nalezeného pokladu, odměna v podobě sladkých dukátů čekala také na ostatní účastníky.

Odpolední program byl zážitkem pro klienty i pracovníky domova. Skupina dobrovolníků zabývající se historickou tematikou si pro klienty připravila ukázku z 1. a 2. světové války. Klienti se dozvěděli zajímavá historická fakta, měli možnost si vyzkoušet střelbu z pušky i výstroj vojáka. Poděkování za velmi zdařilý program patří panu Miroslavu Maňasovi a jeho kamarádům.

Celodenní akce byla zakončena letním kinem a promítáním muzikálu Noc na Karlštejně. Příjemné večerní teploty a muzikálové melodie byly krásnou tečkou za báječně stráveným dnem. 

Na to, jak se nám den vydařil, můžete nahlédnout v galerii.

srpnova noc